RBAS

Stołówka Szkolna

EduSOS

Rozbudowane i funkcjonalne rozwiązanie internetowe (serwis WWW) do obsługi stołówki szkolnej. Pozwala tworzyć miesięczne grafiki zamówień uczniów, rozliczać opłaty gotówkowe, z przelewów bankowych tradycyjnych, opłaty internetowe (Paynow, Przelewy24..) a także kontrolować i rejestrować wydania na stołówce. Operator systemu (szkoła lub ajent) może udostępnić część serwisu rodzicom w celu umożliwienia im zamawiania, dokonywania opłat on-line oraz odwoływania zamówień. Do szybkiej identyfikacji uczniów na stołówce wykorzystujemy karty/breloki RFID (zbliżeniowe).

SZKIC SYSTEMU

EduSOS Szkic Stołówka Szkolna

MODUŁY PROGRAMOWE

EduSOS Zamawianie

Manager

Aplikacja Manager to główna część serwisu EduSOS. Dostęp do niego uzyskujemy poprzez przeglądarkę internetową co pozwala na obsługę systemu z dowolnego miejsca, z dostępem do sieci Web. Program służy do zarządzania systemem stołówkowym w szczególności: prowadzenia ewidencji osób korzystających z posiłków (uczniowie, personel..), tworzenia grafików miesięcznych zamówień, ewidencji opłat (gotówkowych, z przelewów tradycyjnych oraz internetowych Paynow lub Przelewy24), raportowania oraz konfiguracji. W programie zaimplementowana została lokalna elektroniczna portmonetka, która umożliwia gromadzenie zapłaconych należności za posiłki odwołane na specjalnych kontach uczniów a następnie późniejsze płatności z tychże kont. Operator stołówki może udostępnić część serwisu dla rodziców, dzięki czemu będą oni mogli samodzielnie w systemie składać zamówienia, dokonywać opłat on-line lub też okazjonalnie odwoływać  zamówione posiłki.

Validator

Aplikacja Validator to część serwisu EduSOS przeznaczona do kontroli i ewidencji wydań posiłków na stołówce. Dostęp do aplikacji uzyskujemy z poziomu przeglądarki internetowej. Program wraz z komputerem oraz czytnikiem pełni funkcję sprawdzarki identyfikatorów uczniów oraz uprawnień im przysługujących – w tym przypadku praw do posiłków. Zastosowanie kart lub breloków RFID znacząco przyspiesza proces wydawania posiłków oraz uniemożliwia powtórny odbiór. Program pracuje w dwóch trybach: obsługowym (obsługa wybiera posiłek do wydania z listy zamówionych) i bezobsługowym (nie wymaga interwencji obsługi w procesie rejestracji wydania posiłku).

EduSOS Validator
Stołówka Szkolna - Podsumowanie Zamówienia Internetowego

Panel Rodzica

Jest to część serwisu EduSOS przeznaczona dla rodziców (opiekunów) uczniów. Podobnie jak w przypadku Managera dostęp do serwisu uzyskujemy poprzez przeglądarkę internetową. Ekrany aplikacji dla rodzica (zestawienia, formularze..) są responsywne co ułatwia korzystanie z serwisu na różnych urządzeniach zarówno komputerach jak i tabletach czy smartfonach. Zakres funkcji dostępnych dla rodzica jest konfigurowany przez administratora.

W najszerszym wariancie rodzic może:

  • przeglądać zamówienia archiwalne oraz bieżące swoich dzieci,
  • zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem posiłki dla swoich dzieci,
  • odwoływać posiłki na określonych przez administratora zasadach w szczególności z odpowiednim wyprzedzeniem,
  • dokonywać płatności online (internetowe – o ile zamówiono moduł tych płatności),
  • przeglądać wpłaty oraz niedokończone lub odrzucone płatności on-line,
  • zapoznawać się z aktualnościami zamieszczonymi w serwisie przez administratora (menu, ważne komunikaty..).

ZALETY

Szczegółowa ewidencja

System zapewnia szczegółową ewidencję zamówień i opłat oraz wydań posiłków (kto, kiedy i jaki posiłek odebrał).

Szybkie wydania posiłków

Dzięki zastosowaniu identyfikacji RFID uczniów rejestracja wydań przebiega sprawnie i niezwykle szybko.

Lokalna elektroniczna portmonetka

Umożliwia gromadzenie zapłaconych należności za posiłki odwołane na kontach uczniów a następnie późniejsze płatności z tychże kont.

Funkcjonalne i przyjazne aplikacje

Łatwe w obsłudze, funkcjonalne aplikacje obsługiwane przez przeglądarkę internetową.

Zapewnione wsparcie

EduSOS to nasz produkt - zapewniamy jego wsparcie oraz w razie potrzeby wykonujemy profilowane modyfikacje.

Niski koszt zakupi i eksploatacji

Oferta jest skalowalna, cena zależy od liczby korzystających ze stołówki. Karty i czytniki są sprzedawane natomiast dostęp do aplikacji na zasadzie subskrypcji.

Scroll to Top