ecp-1920-300

Ewidencja czasu pracy

Systemy Kontroli Dostępu oraz Ewidencji Czasu Pracy (zwany także Rejestracją Czasu Pracy) to dziś niezbędne elementy systemów bezpieczeństwa funkcjonujących w przedsiębiorstwach a także administracji. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom i elastycznemu oprogramowaniu rozwiązania nasze mogą być stosowane w różnej wielkości organizacjach, zarówno pod względem liczby pracowników, liczby punktów rejestracji czasu jak i liczby ich lokalizacji.
Oferowany przez RBAS system ewidencji czasu pracy pozwala na naliczenie wymaganych przepisami prawa wielkości dotyczących czasu pracy jak np.: zaliczony czas pracy, praca w godzinach nadliczbowych, nocnych, praca w niedzielę i święta itp. Dodatkowo rozwiązania nasze umożliwiają rejestrację i naliczanie wyjść prywatnych (nie zaliczanych do czasu pracy), wyjść służbowych w czasie pracy (zaliczane do czasu pracy), spóźnień oraz ewidencję tzw. nieobecności planowanych takich jak delegacje, szkolenia, zwolnienia lekarskie itp.

iclock360
iclock360-rfid-bio
Dzięki wykorzystaniu uniwersalnych kart/breloków zbliżeniowych przypisanych do osób, korzystanie z systemu jest łatwe i wygodne. Przy zastosowaniu odpowiednich technologii, karty poza systemami ewidencji czasu pracy mogą być stosowane także do logicznej kontroli dostępu do zasobów IT lub w szerszym zakresie do PKI (podpis elektroniczny, szyfrowanie..) oraz systemów takich jak obsługa stołówek zakładowych, ewidencja kluczy, kontrola zleceń itp. Możliwe jest także wykorzystanie w rozwiązaniach biometrii np. w postaci templetów odcisków palców osób. Do zarządzania systemem służy funkcjonalne i proste w obsłudze oprogramowanie RBAS BiSO ECP Manager oraz moduły dodatkowe (Monitorowanie, Motor komunikacyjny, MsgSender). Różnorodne profile dostępu do aplikacji pozwalają na udostępnienie zarządzania całością (administrator) lub tylko wybraną częścią systemu.

ecpkdsoft

Cechy systemu

  • Skalowalne rozwiązanie dla organizacji różnej wielkości.
  • Możliwość budowy systemów jedno i wieloobiektowych.
  • Różnorodne technologie auto-id (EM/Unique, Mifare, Hitag, HID, biometria..).
  • Proste w obsłudze, rozbudowane funkcjonalnie oprogramowanie zarządzające.
  • Ewidencja czasu pracy zgodna z kodeksem pracy.
  • Integracja z innymi systemami RBAS (jeden identyfikator, jedna baza) np. kontrola dostępu, ewidencja kluczy, gości..
  • Możliwość integracji z zewnętrznymi systemami np. kadry i płace.


Zalety i korzyści

  • Wzrost dyscypliny pracy.
  • Rozbudowane raportowanie o czasie pracy szybko dostępne.
  • Wypełnienie wymogu ewidencji czasu pracy jaki spoczywa na pracodawcy.

pdf3
Ewidencja Czasu Pracy i Kontrola Dostępu

Case Study

Ewidencja czasu pracy z
rejestracją obrazu

Prawo

Wybrane aspekty prawne dotyczące ewidencji czasu pracy

Rozwiązanie

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze systemu ECP

Biometria

Zastosowanie biometrii w systemach ECP